هودار( نگه دارنده خوبی)!

چراغی اینجا روشن خواهم کرد، چراغی به کیفر تنهاییم.

خلیج عربها!!!
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱٧  
یک دوست بسیار خوبم نکات قشنگی را یاد آوری کرده است. اول باید بگویم که خوشبختانه بانوی شعر و ادب هنوز در قید حیات هستند و تمام شایعات را با مصاحبه ای که انجام دادند رد کردند. واقعا از شنیدن صدای ایشان خیلی خوشحال شدم. در ادامه باید بگم دوست عزیز در مورد جو گیری واقعا قضاوت درستی در مورد من کردی ولی جوی که من را به نوشتن وا داشت دروغهایی بود که سران مملکت با حمایت سازمان کثیف صدا و سیما به خورد ملت دادند!! اگر تاریخ و ساعت مطلب را نگاه کنی با اطمینان می گویم که جزء 10 نفر اولی بودم که به این مساله حساسیت نشان دادم و شکایت خودم را نشان دادم. این جوگیری چه بسا برای ما بد نیست بلکه به نظر من نیاز نسل جوان مملکت ما نیز هست.
در ادامه باید عرض کنم که با آنچه من از عربی به یاد دارم معنای "دول خلیج العربی " می شود کشورهای خلیج عربی و معنای "کشورهای عربی خلیج" می شود دول العربیه الخلیج. وقتی ال ابتدای ترکیب آمده نسبت عربی را به خلیج می دهد. باز هم خوشحال می شوم نظر دوستان دیگر را در این مورد بخوانم. به علاوه در صورتی که منظور کشورهای عربی حول خلیج باشد بازهم سوال این است که آیا در نقشه های تمام دنیا نام خلیج فارس ذکر نشده؟ پس چرا این جماعت عربهای .... از آوردن نام فارس در ادامه نام خلیج خود داری می کنند؟ آیا نامه ای که صدها هزار ایرانی برای نشنال جئوگرافی نوشتند به دلیل این نبود که در نقشه های آنها نام فارس از جلوی نام خلیج حذف شده بود؟
در مورد مهمان بودن آقای احمدی نژاد باید ذکر کنم که دفعه اولی نبود که از ایران دعوت می شد در این توع مراسمها به نوعی شرکت کند ( در مسابقات فوتبال هم حتی از تیم ملی ما دعوت کرده اند) اما به قول یکی از دوستان آدم از روی باز داخل می رود و نه از در باز!!! در هیچیک از مناسبات بین المللی رسم نیست که از کشور مهمان که رییس جمهور آن کشور در آن مراسم شرکت کرده است پرچمش را در محل اجلاس قرار ندهند. در سفر های دیگری که همین آقای رییس جمهور در آنها به عنوان مهمان اجلاس قرار داشتند نگاه کنید. جوی که خبرگزاری های عرب در این چند روز ایجاد کرده اند را نگاه کنید. بحث تعلق جزایر سه گانه با استناد به حضور این آقا در این اجلاس دوباره باب روز آنها شده. این آقای مشایی که به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی در آنجا حضور داشتند چطور نتوانست یک کلمه در این مورد حرف نزند؟ واقعاً میراث فرهنگی ما فقط تخت جمشید و مسجد شاه و میدان نقش جهان هستند و یا خلیج فارس و دریای خزر نیز جزیی از این میراث هستند. نامهایی که در جان ما، در شعر ما، در ترانه ها و آوازهای ما جاودانه هستند. دوست عزیزم، دوستان عزیز دیگری که نیم نگاهی به اینجا دارید. این وظیفه ماست. یادمان نرود ما ابتدا یک ایرانی هستیم. باید از هویت خود دفاع کنیم. باید منشهای ویژی این هویت و این فرهنگ را بشناسیم و در زنده نگه داشتنشان بکوشیم. دوست عزیزی که دلم واقعا برای دیدنت، برای سرخوشیهایت در کوه و جنگلهای شمال تنگ شده، دوستی که امیدوارم دوباره به زودی ببینمت، باور کن که مقداری جوگیری همیشه خوب است. به دوستانت در آنسوی دنیا بفهمان که تا دنیا دنیاست ایران ایران است، تمدن پارسی اثرش را بر فرهنگ و تمدن دنیا گذاشته است و دریای خزر و خلیج فارس نباید نامهایشان عوض شود.