هودار( نگه دارنده خوبی)!

چراغی اینجا روشن خواهم کرد، چراغی به کیفر تنهاییم.

وقتی صدای همه در می آید
ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۱۱/۱٠  
این متن اعتراض آقای تاج زاده وزیر کشور دولت اصلاحات است، انقدر حرف واسه گفتن هست که دیگه آدم نمی دونه کدام را بگه. به هر حال خودتان بخوانید:

تاج‌زاده: اصولگريان با انتخابات آزاد مشكل دارند

 

 

مصطفي تاج‌زاده عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت گفت: عملكرد هيات‌هاي اجرايي منتخب فرمانداران دولت نهم سخن اصلاح‌طلبان را ثابت كرد كه اصولگرايان فقط با چند چهره راديكال اصلاح‌طلب مخالف نيستند بلكه آنان با انتخابات آزاد مشكل دارند و هيچ نيرو و حزبي را غیر از گروه خود برنمي‌تابند و همه را از میدان رقابتهای انتخاباتی حذف مي‌كنند.

از نظر اصولگرایان دوم خرداد و كل اصلاح‌طلبان بايد حذف شوند و واژه‌ها و صفاتي همچون تندرو و كندرو نزد آنان بي‌معنا است و آن را صرفاً براي ايجاد اختلاف بين اصلاح‌طلبان جعل کرده اند. اصولگراها پس از یکدست شدن حکومت اين بار پا را فراتر گذاشته و بعضي داوطلبان جناح راست را نيز كه حاضر نيستند به نفع رقيب راست خود كنار روند، حذف كرده‌اند كه نكند رقابت دو نامزد اصولگرا موجب پيروزي نامزدهاي غير اصولگرا شود.

عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت در گفت وگو با بهارستان ايران افزود: دولت آقاي احمدي‌نژاد كه قصد داشت به ملت آمريكا درس آزادي دهد و نگران تضييع حقوق شهروندان آمريكايي بود و مي‌خواست ناظراني براي اطمينان از سلامت انتخابات رياست‌جمهوري به آن کشور اعزام كند، در اولين مصاحبه خود پس از قلع و قمع داوطلبان انتخابات مجلس هشتم اعلام كرد به جاي هيات‌هاي اجرايي بايد كساني را كه رد صلاحيت شدند، سرزنش كرد که چرا ثبت نام کردند. اگرچه دفتر او بلافاصله خواهان عدم انعكاس این بخش از مصاحبه وي در رسانه‌ها شد اما خوشبختانه برخي از روزنامه‌ها سخنان وي را منتشر كردند و به اين ترتيب معلوم شد كه دولت نهم نه‌تنها در زمينه اجرايي و اقتصادي بي‌كفايت است و روز به روز بر دامنه گراني و تورم افزوده و مردم را در تنگناهاي گوناگون قرار داده است، بلکه در زمينه رقابت انتخاباتی با منتقدان خود هم تنگ‌نظر است و هم ناصادق.

وی افزود: براي مثال سردار افشار رئیس نظامی ستاد انتخابات کشور ادعا کرد رد صلاحيت‌هاي هيات اجرايي (31 درصد كل داوطلبان) كمتر از رد صلاحيت هيات‌هاي اجرايي در دوره‌هاي قبل است حال آنکه رد صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس ششم و هفتم در هیأتهای اجرایی دردولت اصلاحات به ترتيب 5 و 6 درصد بود. آقاي پورمحمدي نيز به دروغ میگوید بيشتر رد صلاحيت‌شدگان اصولگرا هستند حال آنكه به اعتراف خود اصولگراها از جمله آقاي شهاب‌الدين صدر حدود 95 درصد تاييد صلاحيت‌شدگان اصولگرا هستند. آقای حداد عادل نیزبه جای دفاع از حقوق رد صلاحیت شدگان، به آقایان خاتمی، کروبی و هاشمی انتقاد می کند که چرا به ردصلاحیتهای گسترده انتقاد می کنند و خواهان انتخابات رقابتی شده اند. جالبتر آنکه به گفته رئیس مجلس هفتم ردصلاحیتها جناحی نبوده است. آقاي جنتي نيز به انتخابات زمان شاه انتقاد مي‌كند كه چرا نمايندگان را از قبل تعيين می کردند. انسان از اين همه بي‌انصافي عدم صداقت تعجب مي‌كند. وی افزود: هم در انتخابات مجلس هفتم تکلیف 190 کرسی از قبل مشخص شده بود و هم در این انتخابات تاکنون تکلیف 180 کرسی روشن شده است. به این ترتیب معلوم شد که حق با متحصنین شجاع مجلس ششم بود که اعلام کردند ردصلاحیتهای فله ای آغاز بدعتی بزرگ در انقلاب اسلامی است و عده ای قصد دارند به جای میزان رأی ملت است، میزان را رأی یک نفر قرار دهند. بگذریم از اینکه امروز نظارت استصوابی دامنه فیلم و سینما را هم گرفته است. وی همچنین گفت: اگر در انتخابات شرکت نکنیم و از ثبت نام بپرهیزیم می گویند چرا با دشمنان همسو می شوید و انتخابات را تحریم می کنید. اگر ثبت نام کنیم، آقای احمدی نژاد ما را سرزنش می کند که چرا ثبت نام كرده اید. حال آنکه سرزنش متوجه کسانی است که به شعور و اصالت ملت ایران توهین و حقوق ایرانیان را نقض می کنند. از آزادی سخن می گویند و استبداد مي ورزند. ملت ایران را صغیر و ناآگاه می خوانند که در صورت برگزاری انتخابات آزاد به نامزدهای منحرف رأی می دهند!

عضو شوراي مركزي مجاهدين انقلاب درباره عملكرد هيات‌هاي نظارت گفت: با شناختي كه از اعضاي اين هيات‌ها و در راس آنان آقايان جنتي و صادق لاريجاني دارم، چنانچه این هیأتها به حال خود رها شوند صلاحیت تعداد دیگري از نامزدهای شاخص اصلاح طلب را که در مرحله قبل تأیید شده اند، رد خواهند كرد و در عوض احتمالا چند صد نفر از داوطلبان غیرسرشناسی راکه حدس مي‌زنند راي نمي‌آورند، تاييد صلاحيت خواهند كرد تا به اين ترتيب هم نشان دهند كه شوراي نگهبان مرجع رسيدگي به شكايات مردم است و هم ادعا کنند در برابر تأیید صلاحیت چند صد نفر، ردصلاحيت چند نفر مهم نيست و نشانگر دقت و انصاف آقايان است.

رئيس اسبق ستاد انتخابات كشور گفت روز يكشنبه 14 بهمن‌ماه معلوم مي‌شود كه آيا رد صلاحيت‌های غیرقانونی و فله ای هيات‌هاي اجرايي كه پيرو ارسال متن سخنراني اخير مقام رهبري به آنان توسط وزارت کشور صورت گرفت، ناشي از تصميم كانون قدرت است و همان مركزي كه به هيات‌هاي اجرايي ابلاغ كرد كه چه كساني بايد حذف شوند، به هيات‌هاي مركزي نظارت نيز همان پيام را ابلاغ خواهد كرد و ديگر جاي هيچگونه خوشبيني و توجيه باقی نخواهد گذاشت و به این ترتیب به جهانیان اعلام خواهد کرد انتخابات آزاد، عادلانه و سالم در جمهوری اسلامی ایران سرابی بیش نیست و قرار است جمهوري اسلامي به صورت تك‌حزبي و مطلقه اداره شود و حزب پادگاني جاي همه احزاب قانوني كشور را بگيرد، یا هیأتهای نظارت بر انتخابات با اصلاح اقدام غیرقانونی هیأتهای اجرایی، امکان برگزاری انتخابات آزاد و سالم و رقابتی را فراهم خواهند کرد.

سرپرست وزارت كشور در دوره اصلاحات اطلاعيه روز گذشته مجمع روحانیون مبارز را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت تشکیل این مجمع دوراندیشی رهبر فقید انقلاب را نشان می دهد، همچنان که غیررقابتی کردن انتخابات نیز نشانه استحاله انقلاب پس از رحلت ايشان است. وی یادآور شد دو دهه پيش امام خميني در آستانه برپایی انتخابات دور سوم مجلس در سال 67 و برای جلوگیری از تک قطبی شدن قدرت و ایجاد فضای رقابتی در عرصه سیاست و انتخابات دستور تشكيل مجمع روحانيون مبارز را صادر کردند تا رقابت سياسی در جمهوري اسلامي ايران نهادينه گردد. نتيجه آن دورانديشي در سال 76 خلق حماسه دوم خرداد بود و نجات كشور و نظام با انتخاب تاریخی سیدمحمد خاتمی فرزند فاضل، باتقوا و متعهد امام و با رأی بی سابقه مردم. اطلاعيه دیروز مجمع روحانیون مبارز تهران نیز با حضور چهره های بزرگواری مانند آقایان موسوی خوئینی، توسلی و موسوی بجنوردی اجازه نداد كه چهره ای استبدادي از روحانيت شيعه كه همواره در رأس نهضت‌هاي آزادي‌بخش در يكصد سال گذشته ايران بوده‌ است، ترسیم شود. اميدواريم مقامات عالي نظام اجازه ندهند اين انحراف بزرگ یعنی حذف آزادي که شعار اصلي انقلاب اسلامی بود و هدم و نابودی جمهوريت نظام و ميزان بودن رأي ملت كه بلاترديد اسلام و تشیع را هم به نام خواهد كرد و چهره‌اي طالباني از جمهوری اسلامی به نمايش خواهد گذاشت، در زمان حكومت آنان صورت گیرد.

تاج‌زاده افزود: پس از شكست دولت احمدي‌نژاد در راستي‌آزمايي رقابت آزاد نامزدهای دولتی با اصلاح طلبان و ديگر نامزدهای مستقل، اكنون نوبت راستي‌آزمايي شوراي نگهبان است كه زير نظر رهبري اداره مي‌شود که آیا آنان همچون مجلس هفتم قرار است انتخابات نمایشی برگزار و مجلس فرمایشی ديگري تشکیل دهند یا از ناکامی پروژه یکدست شدن حکومت درس گرفته اند و در حد مردم ونزوئلا و بولیوی برای ملت ایران ارزشی و احترام قائل می شوند و انتخابات را آزاد، سالم و عادلانه برگزار خواهند کرد. وي درباره رد صلاحيت خود نيز گفت: وقتي آقايان فلاحيان و حسينيان تاييد صلاحيت مي‌شوند و روحانيون بزرگواري مانند آقايان انصاري‌راد، كيان ارثي، قوامی و دكتر شكوري به جرم عدم اعتقاد یا عدم التزام به اسلام، انقلاب، نظام، قانون انسان و ولایت فقیه رد صلاحيت مي‌شوند و سخنگوي شوراي نگهبان با بداخلاقی اعلام مي‌كند عدم التزام به اسلام روحاني و غيرروحاني نمي‌شناسد و وقتي معاون آقاي فلاحيان وزیر کشور می شود و صلاحیت هم‌فكران آقاي سعيد امامي تاييد و صلاحیت چهره‌هاي مردمی چون آقایان بهزاد نبوي، مرتضي حاجي، محسن آرمين- علي مزروعي و نجفقلي حبيبي رد مي‌شود، اينجانب چه مي‌توانم بگويم. البته من شخصا به هيات‌هاي نظارت شوراي نگهبان شكايت نكردم و نخواهم كرد مگر آنكه ابتدا دادگاه آقاي جنتي تشكيل شود و من تخلفات وي و همكارانش را در انتخابات مجلس ششم افشا كنم. بارها گفته‌ام مادام كه دادگاه آقاي جنتي تشکیل نشود، ایرانیان شاهد برگزاری انتخابات آزاد و سالم نخواهند بود و با بدعت نظارت استصوابی كه پس از رحلت امام مطرح شده است. رد صلاحیت داوطلبان و برگزاري انتخابات نمايشي بزرگترین دلمشغولی اصلاحگران خواهد بود.

وی در خاتمه اصولگرایان را نصیحت کرد که از سرگذشت پیشینیان درس بگیرند و از انجام کودتای دوم پارلمانی خودداری کنندو اجازه دهند ملت رشید ایران خود در صندوقهای رأی تصمیم بگیرد چه کسانی صلاحیت ورود به مجلس را دارند.

این مطلب را به نقل از سایت نوروز آوردم.