هودار( نگه دارنده خوبی)!

چراغی اینجا روشن خواهم کرد، چراغی به کیفر تنهاییم.

آقای هاشمی دروغگو دروغگوست، چه چپی باشد چه راستی! فرق تو با احمدی نژاد در چیست؟
ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱  

این روزها در بالاترین فیلمی از سخنرانی محسن هاشمی مدیرعامل شرکت مترو در همایش مهندسی طرح خط 7 متروی تهران به اشتراک گذاشته شده بود که خیلی مورد توجه قرار گرفت. راستش من نسبت به شخص محسن هاشمی احساس خاصی ندارم، نه منفی و نه مثبت. از نوع برخورد با خانواده ایشان و شخص ایشان هم ناراحت شدم، چون میدانم الان توی مترو تهران با چه مشکلاتی دارند کارشان را به پیش می برند. ولی نکته ای که بسیار مورد توجه قرار گرفت این ادعا بود که خود احمدی نژاد رئیس ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس ششم بوده است. با بقیه ادعاهای ایشان کاری ندارم، اما می خواهم یک چیز را یادآوری کنم، آن هم این است که هر آدمی در هر طرف ماجرا و با هر درجه از اعتبار و دانش وقتی دروغ می گوید درغگو است. نمی دانم ایشان چرا یک همچنین ادعایی را مطرح کرده اند ولی تا آنجایی که من به خاطر دارم، و البته صفحه ویکی پدیای احمدی نژاد هم آنرا تایید می کند، خود احمدی نژاد در انتخابات مجلس ششم کاندیدا بوده است و مسلما نمی توانسته رئیس ستاد انتخاباتی شخص دیگری باشد. در آن انتخابات ایشان در تهران 68 شد یعنی بعد از قصه گوی ظهرهای جمعه آقای محمدرضا سرشار که 67 شده بود.

البته خاطر نشان می کنم که نام احمدی‌نژاد در فهرست 30‌نفره موسوم به ائتلاف خط امام و رهبری کنار نام‌های هاشمی رفسنجانی، محمد جواد لاریجانی، حداد عادل و الهام بوده است ولی ایشان خودش کاندیدا بوده است.

نکته آخر اینکه، یاد همه مان باشد آنچه که این چند ماه این جریان را بوجود آورده است نفرت از دروغگویی و کم فهم دانستن عامه مردم است، چیزی که سیاستمدارن ما باید بفهمند که دیگر جواب نمی دهد. مردم ما شیفته دانستن هستند و نگاه بالا به پایین و عوام نگاه کردن آنها از سوی هر شخصی باشد از سوی آنها مطرود است. اقایان که آنجا نشسته اید از اینگونه نگریستن به مردم دست بردارید. اگر خودتان تلاشی در جهت افزایش دانش این مردم نمیکنید، اگر ارتقا دانش عمومی در این مملکت برایتان پشیزی اهمیت ندارد، پس انهایی را این کار را می کنند پس نزنید. لطفا مردم را حمق فرض نکنید.